پنل های خورشیدی در 2018 چگونه خواهد بود؟

ارسال شده در: اخبار | 0

امروزه صنعت استفاده از انرژی خورشیدی در حال گسترشی سریع می باشد و صدها مدل پنل و طرح های مختلف در فروشگاه خورشیدی مدرن موجود است.

در پنل های نوین انتظار می رود که از فن آوری photovoltaic (PV)  استفاده شود. فن آوری PV ضمن ایجاد تحول در جنبه های زیبایی شناختی در نمای ساختمانها ، از مزیت  پنل های دو طرفه ( ادغام اینورنرهای خورشیدی) نیز برخوردار می باشد.

در حال حاضر یکی از اصلی ترین انتقادات به سلولهای خورشیدی وضعیت ظاهری نا مناسب آنها و لزوم نصب در سقف می باشد ولی همانگونه که در تصویر مشاهده می گردد تولید ماژول های خورشیدی بدون قاب (ماژول فریم LSX) شرایطی را فراهم خواهد نمود که جنبه های زیبا شناختی سلولهای خورشیدی ، استفاده از آنها را متنوع تر نماید .

نظافت و تمیز کردن  پنل  های خورشیدی نوین یکی از معضلاتی بود که باید حل می شد.

در  پنل های بدون قاب نوین  خورشیدی شیشه ای از همان تکنولوژی سلول سیلیکونی استاندارد استفاده می کنند، اما به جای اینکه بر روی یک ماده پشتی متمرکز نصب شوند، سلول ها بین دو روکش شیشه ای قرار می گیرند. پنل  های خورشیدی شیشه ای نوین علاوه بر داشتن جذابیت بصری بیشتر از  پنل  های شیشه ای سلولی معمولی مقاوم ترند و ضمن فرسایش بسیار کمتر در مقابل آتش نیز مقاوم تر هستند و دارای خاصیت photovoltaic می باشند.

سلولهای خورشیدی نوین دارای چهار لایه به اسامی زیر هستند:

الف – پنلهای دو سویه.

ب – پنلهای تمام شیشه ای.

ج – پنلهای بدون قاب.

د – پنلهای با قابلیت بالای ذخیره انرژی

ارسال پاسخ